Zeptejte se kteréhokoli obchodu s ventily, výrobce čerpadel nebo zpracovatele ropných polí na Středním východě nebo v Evropě, jaké nerezové materiály potřebují17-4PHje na seznamu častěji než ne. Není to exotické. Nejedná se o nejodolnější korozi-nerez na trhu. To, co dělá, je, že sedí na sladkém místě, které nikdo jiný nezabírá dobře:pevnost, kterou můžete nastavit pomocí cyklu pece, za cenu hluboko pod niklovou slitinou.
Hřídel 17-4PH ve stavu H900 poskytuje kolem 1170 MPa. Žíhaný 316L poskytuje zhruba 205 MPa. Obálka stejného dílu, stejný výkres, zhruba pětinásobek nosnosti -, tato jediná věta vysvětluje, proč třída přežije každé stlačení dodavatelského řetězce.
Co je nerezová ocel 17-4PH?
17-4PH je aprecipitační-kalení (PH) martenzitická nerezová ocel. Název se jasně rozpadne, jakmile znáte konvenci:17= nominální obsah 17 % chromu,4= nominální 4 % niklu,PH= precipitační vytvrzení. Je také napsán jako Type 630 (ASTM), UNS S17400 a AISI 630.
Skutečnou práci zde dělá slovo „srážkové-kalení“. Na rozdíl od 410 nebo 420, které získávají svou tvrdost z uhlíku a jsou pak křehké, získává 17-4PH svou sílu zsraženiny bohaté na měď-které se tvoří během nízkoteplotního{0}}stárnutí. To má tři důsledky, které jsou pro kupujícího důležité:
Síla je volba, ne pevné číslo.Změňte teplotu stárnutí a změníte mez kluzu - jedno teplo materiálu v rozsahu zhruba 725 až 1 170 MPa.
Rozměrová stabilita je výborná.Konečné tepelné zpracování probíhá při 480–620 stupních, což je výrazně pod teplotou rozpouštěcího-žíhání, takže se díly během stárnutí pohybují velmi málo. Můžete dokončit-zavření stroje, stáří a toleranci.
Obrobíte to do měkka a poté vytvrdíte.Stav A ({0}}žíhání roztokem) je měkký a obrobitelný. To je stav, který chcete pro-výrobu čipů.
Chemicky se jedná o martenzitický stupeň s dostatečným množstvím chrómu a mědi-niobu, aby srážecí reakce fungovala. To jeferomagnetické za všech podmínek- roztok-žíhaný a stárnutý stejně -, protože matrice zůstává martenzitická. To je důležité pro magnetickou-kontrolu částic (plus) a diskvalifikuje ji z ne-magnetických aplikací (mínus).
Ekvivalentní známky
|
Systém |
Označení |
|
UNS |
S17400 |
|
ASTM / AISI |
Typ 630, AISI 630 |
|
EN / DIN |
1,4542, X5CrNiCuNb16-4 |
|
EN (překročená odchylka) |
1.4548 |
|
JIS |
SUS 630 |
|
GB (Čína) |
05Cr17Ni4Cu4Nb |
|
AFNOR (Francie) |
Z6CNU17-04 |
|
AMS |
5622, 5643, 5604, 5825 (výplň) |
Poznámka kupujícího:1,4542 a 1,4548 jsou obě 17-4PH chemie; rozdíly jsou ve specifikovaném stavu a výpočtové těsnosti, nikoli v základní třídě. Pokud váš výkres uvádí 1,4542 a certifikát frézy říká 1,4548, je to obvykle v pořádku – ale potvrďte, že stav stárnutí odpovídá tomu, co váš návrh předpokládal.
Chemické složení 17-4PH (ASTM A564 / A693, typ 630)
|
Živel |
Obsah (hmot. %) |
Proč to tam je |
|
uhlík (C) |
max. 0,07 |
Úmyslně nízké - omezuje tvorbu karbidů, chrání houževnatost a svařitelnost |
|
mangan (Mn) |
1,00 max |
Deoxidace |
|
křemík (Si) |
1,00 max |
Deoxidace |
|
fosfor (P) |
0,040 max |
Zbytkové, kontrolované |
|
síra (S) |
0,030 max |
Zbytkové, kontrolované |
|
Chrom (Cr) |
15.00 – 17.50 |
odolnost proti korozi; stabilita matrice |
|
nikl (Ni) |
3.00 – 5.00 |
Austenitové kondicionování, houževnatost |
|
měď (Cu) |
3.00 – 5.00 |
Tvořící srážky- celý posilovací mechanismus |
|
Niob + Tantal (Nb+Ta) |
0.15 – 0.45 |
Zjemnění zrn přispívá-k reakci stárnutí |
|
železo (Fe) |
Váhy |
Matice |
Zdroj:Limity pro tepelnou-analýzu podle ASTM A564 Typ 630 / AMS 5622, křížově{4}}ověřeny podle tří nezávislých listů s údaji o válcovně.
Dva prvky, které určují, zda získáte nemovitosti, za které jste zaplatili, jsoumědi a niobu. Měď pod 3 % a reakce na stárnutí je slabá; niobu pod 0,15 % a struktura zrna hrubne. Obojí stojí za to zkontrolovat na MTR, nejen věřit názvu třídy.
Mechanické vlastnosti podle stavu tepelného zpracování - Základní tabulka
Toto je tabulka, kterou většina kupujících skutečně potřebuje. Všechny níže uvedené hodnoty jsouminimální hodnoty specifikace pro bar podle ASTM A564 Typ 630s typickými rozsahy tvrdosti uvedenými vedle.
|
Stav |
Cyklus stárnutí |
Tah Rm min |
Výtěžek Rp 0,2 min |
Dlouhé. min |
Tvrdost (typická) |
Poznámky |
|
Podmínka A(roztok-žíhán) |
1040±10 stupňů, zhášení |
~1000 MPa |
~790 MPa |
~17% |
~28–33 HRC |
Měkký, obrobitelný, ne pro servis |
|
H900 |
482 stupňů / 1 h, vzduch |
1 310 MPa |
1 170 MPa |
10% |
40–47 HRC |
Nejvyšší pevnost;ne pro kyselou obsluhu |
|
H925 |
495 stupňů / 4 h |
1 170 MPa |
1 070 MPa |
10% |
38–41 HRC |
Střední |
|
H1025 |
552 stupňů / 4 h |
1 070 MPa |
1 000 MPa |
12% |
33–38 HRC |
Nejlepší poměr pevnosti a houževnatosti |
|
H1075 |
580 stupňů / 4 h |
1 000 MPa |
860 MPa |
13% |
31–36 HRC |
Vyšší houževnatost |
|
H1100 |
595 stupňů / 4 h |
965 MPa |
795 MPa |
14% |
30–35 HRC |
- |
|
H1150 |
621 stupňů / 4 h |
930 MPa |
725 MPa |
16% |
28–37 HRC |
Maximální houževnatost (svobodný věk) |
|
H1150D |
621 stupňů / 4 h×2 |
860 MPa |
725 MPa |
16% |
Menší nebo rovno 33 HRC |
Kyselý-stav služby |
|
H1150M |
760 stupňů + 621 stupňů |
795 MPa |
725 MPa |
~18% |
Menší nebo rovno 24–28 HRC |
Nejnižší tvrdost, maximální tažnost |
Zdroj:Minimální hodnoty ASTM A564 Typ 630; rozsahy tvrdosti jsou typické na mlýn a údaje AMS 5622.
Čtete tuto tabulku jako kupující
Hned z toho vypadnou tři věci:
Síla se zhruba zdvojnásobíz H1150 na H900, ale tažnost klesne pouze z 16 % na 10 %. Nevyměňujete veškerou tažnost za pevnost, a proto se díly H900 stále používají v dynamickém provozu.
Mezera tvrdosti je důležitější než meze pevnostikdyž je zapojen H2S. H900 při 40–47 HRC je daleko nad stropem NACE 33 HRC. H1150D existuje speciálně pro jeho vyčištění.
H1025 je poctivá výchozí hodnotapro většinu průmyslových dílů, u kterých není kyselá-obsluha a není kritická{1}}váha. Získáte výtěžnost 1 000 MPa a 33–38 HRC, s výrazně lepší houževnatostí než H900.
Tepelné zpracování 17-4PH: Co se vlastně děje v peci
Pokud si o nákupu 17-4PH pamatujete jen jednu věc, pamatujte si totepelné zpracování je produkt. Chemie je zboží; podmínkou je specifikace. Dva dodavatelé uvádějící "17-4PH bar" neuvádějí stejný materiál, pokud jeden je H900 a druhý H1150.
Krok 1 - Roztokové žíhání (podmínka A)
Teplota:1 040 ± 10 stupňů (některé specifikace uvádějí 1 025–1 065 stupňů)
Držet:30–60 minut
Ochladit:Rychlé chlazení vzduchem nebo olejem
To rozpouští legující prvky do jednotné martenzitické matrice a vytváří měkký, tažný, obrobitelný stav.Všechny 17-4PH začínají zde.Pokud vám dodavatel zasílá tyč „jako-válcovanou“ bez zdokumentovaného žíhání roztoku, nemáte žádnou kontrolu nad tím, co následné stárnutí vytvoří.
Krok 2 - Stárnutí (tvrdnutí srážek)
Teplota:480–760 stupňů v závislosti na podmínkách
Držet:1 hodina (H900) až 4 hodiny (většina ostatních), celkem 8 hodin pro H1150D
Ochladit:Vzduch
Během tohoto kroku se uvnitř martenzitu vysrážejí jemné částice bohaté na měď-. Zachycují dislokační pohyb a materiál se stává tvrdým a pevným.
Nižší teplota stárnutí=vyšší pevnost, nižší houževnatost. Vyšší teplota stárnutí=nižší pevnost, vyšší houževnatost a mnohem lepší-odolnost vůči korozi vůči praskání.To je celý obchod, jednou větou.
Rozměrová kontrakce - detail, který ničí části
17-4PH se během stárnutí předvídatelně zmenšuje a množství závisí na stavu:
|
Přechod |
Lineární kontrakce (in/in) |
Na prvku 100 mm |
|
Podmínka A → H900 |
0.0004 – 0.0006 |
~0,04 – 0,06 mm |
|
Podmínka A → H1150 |
0.0009 – 0.0012 |
~0,09 – 0,12 mm |
Doporučená sekvence:hrubý-stroj ve stavu A → stáří do zadaného stavu → dokončení-stroje do konečného rozměru. Pokud obrábění po-stárnutí není možné, použijte kontrakční faktor jako posun k rozměrům podmínky A. Povrchová úprava dílu-obrobená před stárnutím bude mít menší velikost.
17-4PH vs 15-5PH vs 13-8 Po vs 304/316 vs 17-7PH
Žádné nákupní rozhodnutí o této třídě neprobíhá izolovaně. Zde je návod, jak se ve skutečnosti vyřeší běžná srovnání.
|
Stupeň |
Rodina |
Výnos (typický) |
Koroze |
Magnetický |
Nejlepší pro |
Kde se ztrácí |
|
17-4PH |
Martenzitické PH |
1 170 MPa (H900) |
≈ 304 |
Ano |
Ventily, hřídele, spojovací prvky, obecné-pevnostní díly |
chloridová důlková koroze; špatný SCC při vysoké tvrdosti |
|
15-5 PH |
Martenzitické PH |
~1 170 MPa (H900) |
≈ 17-4PH |
Ano |
Letecké kování, kritické výkovky pro příčnou-houževnatost- |
Stojí více; žádný nárůst síly nad 17-4PH |
|
13-8 Po |
Martenzitické PH |
~1 380 MPa (H1000) |
Mnohem lepší |
Ano |
Chlorid/SCC-kritický, vysoce{1}}spolehlivý letecký průmysl |
Výrazně dražší |
|
17-7 PH |
Semi-austenitické PH |
~1 380 MPa (900 CH) |
≈ 304 |
Slabě (žíhaný) |
Pružiny, membrány, tvarovaný plech |
Potřebuje tepelnou transformaci; ne pro obrobenou tyč |
|
304 / 316L |
austenitické |
205–310 MPa |
Vynikající |
Žádný |
Generální výroba, chloridový servis |
Nelze tepelně-zpracovat silněji |
Tři přirovnání, která se nejčastěji objevují
17-4PH vs 15-5PH.Jsou to blízko-dvojčata. 15-5PH zpřísňuje rozsah složení a snižuje delta ferit, který zostřujepříčnýtažnost a houževnatost a činí materiál kovatelnějším. Pokud kupujete vzduchem-tavený materiál a výkres vyžaduje požadavky na příčný náraz, 15-5PH má výhodu. Ale pokud je 17-4PH rafinovaný ESR nebo VAR – což je standard pro kritickou práci – tato výhoda se z velké části uzavírá a 17-4PH vítězí na dostupnosti a ceně.Pro kyselé provozy potřebují oba H1150D při menším nebo rovném 33 HRC.V ropě a plynu je 17-4PH H1150D specifikován mnohem častěji jednoduše proto, že má delší historii na poli a širší celosvětové zásoby.
17-4PH oproti 316.Toto je špatné srovnání s rámem jako volbou - je to volba mezi pevností a korozí a správná odpověď může být každá z nich. 316 obsahuje molybden, který kupuje odolnost proti důlkové korozi chloridů, kterou 17-4PH prostě nemá (17-4PH PREN ≈ 17; 316L ≈ 25; duplex ≈ 205). Pokud je omezením vazby vašeho dílu chloridové prostředí, chcete 316L, duplex nebo slitinu niklu. Pokud se jedná o mechanické zatížení, 17-4PH vyhrává faktorem čtyři až pět.
17-4PH vs 17-7PH.Oba se nazývají „17-x PH“ a lidé si je neustále pletou. 17-7PH jesemi{0}}austenitické: při žíhání zůstává austenitický, je tvarovatelný a pouze slabě magnetický a pevný se stává pouze po samostatném kroku tepelné transformace. Je to pro pružiny, spony a tvarovaný plech -, ne pro obrobenou tyč a ne pro součást, která musí být magnetická. Nenahrazujte jeden druhým.
Odolnost proti korozi: Čestné hodnocení
17-4PH odolává atmosférické korozi, sladké vodě, mírnému průmyslovému ovzduší a mnoha chemickým médiím zhruba na úrovni304 nerez. Je zřetelně lepší než 410, 420 a většina kalitelných tříd řady 400. To je dobrá zpráva a je to většina dobrých zpráv.
Kde selže:
Důlková a štěrbinová koroze v chloridech.Bez záměrného molybdenu je tento druh zranitelný. Při testování chloridu železitého ukazuje měřitelný úbytek hmotnosti u obou. Ve stojaté mořské vodě vykazuje jasnou štěrbinovou-citlivost na korozi - slitina je citlivá na štěrbinové napadení, pokud je vystavena stojaté mořské vodě.
Korozní praskání pod napětím (SCC), a to zcela závisí na vašem stavu stárnutí.Při testování expozice na moři,Vzorky H900 selhaly do 68 dnů nebo méně.Přestárnutí na H1150 nebo H1150D dramaticky zlepšuje odolnost proti SCC. Pokud zadáváte stav nejvyšší pevnosti pro díl vystavený chloridům -protože „silnější je lepší“, vybíráte stav, který je nejvíce náchylný k praskání-k dispozici.
Praktická pravidla:
Pro provoz ponořený nebo stagnující chlorid použijte katodovou ochranu, povlak nebo místo toho specifikujte slitinu 316L/duplex/nikl.
Nikdy nenechávejte štěrbinu - navrhnout ji nebo ji utěsnit.
Pokud je SCC živé riziko, uveďte H1150/H1150D, nikoli H900.
V kyselém (H₂S) provozu je kontrola tvrdosti povinná (viz níže).
NACE MR0175 / ISO 15156 - the Sour-Service Rule
Toto je jediné nejdůležitější aplikační omezení třídy:
|
Stav |
Přijatelné v kyselém servisu? |
|
H900, H925, H1025, H1075, H1100 |
❌ Ne |
|
H1150 |
⚠️ Případ-od{1}}případu, podléhá ověření tvrdosti a návrhovým limitům napětí |
|
H1150D (dvojnásob-starší) |
✅ Ano - standardní specifikace |
Limit jeMaximálně 33 HRCa H1150D (dva po sobě jdoucí 4hodinové cykly při 621 stupních) je jedinou běžně specifikovanou podmínkou, která toho dosahuje konzistentně u všech forem produktů a velikostí sekcí.
Terénní lekce, kterou stojí za to zopakovat:Na poli se silným kyselým plynem se během 15 měsíců porouchalo devět ze 185 dříků ventilů vyhovujících NACE-. Když se změřil vadný materiál, tvrdost se vrátila na C32–C33 - nad C22–C30 podle certifikátů.Materiál byl správný a specifikace byla správná; ověřovací disciplína nebyla.Pokud si koupíte 17-4PH za službu H₂S, trvejte na tom100% ověření tvrdosti na kus (ASTM E18), ne namátková kontrola.
Teplotní limity
|
Konec |
Omezit |
Co se stane mimo to |
|
Vysoký |
~315 stupňů (600 stupňů F) |
nadměrné{0}}stárnutí; pevnost a odolnost proti korozi se postupně zhoršují |
|
Nízký |
~-50 stupňů |
Tažnost klesá; není kryogenní třídy |
U vrtů HPHT nebo vysokoteplotních{0}}provozů nad zhruba 315 stupňů se průmysl přesouvá na slitiny na bázi niklu-, jako je Inconel 718. Netlačte 17-4PH za jeho strop -, dojde k nadměrnému stárnutí provozu.
Svařování 17-4PH: Filler, Předehřev, PWHT
17-4PH je skutečně svařitelný - maximální obsah uhlíku 0,07 % pomáhá hodně -, ale nesvařuje se-a zapomeňte.
Přídavný kov:
|
Spoj |
Plnivo |
|
17-4PH až 17-4PH (odpovídající síla) |
ER630(AWS A5.9 / AMS 5825) nebo E630 (AWS A5.4) |
|
17-4PH na uhlíkovou/nízkolegovanou ocel |
309 nebo 309 Cb |
|
17-4PH až 304L/316L (různé) |
309L nebo 312L |
|
Ne-kritická / nízká-síla |
308L (dělánereagovat na stárnutí - síla bude výrazně pod obecným kovem) |
Náležitosti postupu:
Svařování ve stavu Akdykoli je to možné. Svařování ve starém stavu vytváří silně přestárlou HAZ a snižuje houževnatost.
Předehřát:není vyžadováno pod ~100 mm. Pro tlusté, velmi pevné spoje je 100 stupňů rozumnou ochranou; některé datové listy spotřebního materiálu vyžadují 150–200 stupňů, aby nedošlo k prasknutí.
Interpass teplota:udržujte pod 150–177 stupni. Běh za tepla může přeměnit celý svar na čerstvý martenzit a způsobit praskání při kalení.
stínění:100% argon pro GTAW, se zpětným čištěním. Na čistotě záleží - tato třída je citlivá na praskání způsobené vodíkem-, proto ji odmastěte acetonem a chraňte před vlhkostí.
Tepelné zpracování po-svaru:pro kritické svary,znovu{0}}žíhání v roztoku (~1 040 stupňů / 1 h) a poté stárnutído cílového stavu. Jak-návary dosahují pouze asi 980 MPa; úplné re{3}}řešení a stárnutí obnovuje zhruba 1 130 MPa. Přímé stárnutí po svařování je přijatelné pro některé -nekritické opravy, ale nezhomogenizuje svar a HAZ. Pro kyselou obsluhu je po svařování výchozí H1150D.
Upozornění na kód:svařované 17-4PH je obecněnejsou akceptovány kódem ASME pro službu tlakových{0}}nádob. Pokud je vaše součást opatřena kódovým-razítkem, ověřte si před návrhem svarového spoje této třídy příslušné požadavky kódu.
Aplikace podle průmyslu
Níže uvedená podmínka-logiky výběru je skutečný obsah zde - seznam odvětví je právě tam, kam přistane.
Oil & Gas (proti proudu a po proudu).Vřetena ventilů, tělesa a obložení ventilů, hřídele čerpadel, vrtací nástroje, součásti ústí vrtu, upevňovací prvky, části BOP/X-stromů.Podmínka je bezpečnost-kritická:mokré H₂S znamená H1150D při méně než nebo rovném 33 HRC, tečka. Střední, nekyselá-služba může pro sílu použít H900 nebo H1025.
Letectví.Konstrukční díly, spojovací prvky, součásti podvozku{0}}, součásti turbín. Tam, kde je závazná příčná houževnatost nebo jaderná/letecká specifikace, přebírá 15-5PH nebo 13-8 Mo místo 17-4PH.
Lékařské a chirurgické nástroje.Nůžky, kleště, jehly, kostní vrtáky, dentální nástroje, endoskopické nástroje. Lišta a drát se řídí podleASTM F899. Po vytvrzení stárnutím drží ostří, autoklávuje bez rozměrového posunu a obrábí čistě ve stavu A.
⚠️ 17-4PH je přístrojová kvalita, nikoli materiál pro implantáty.Není na standardních seznamech implantátů (jedná se o slitiny titanu a kobaltu-chromu). Pokud dodavatel nabízí 17-4PH za trvalý implantát, zacházejte s tím jako s červenou vlajkou.
Potravinářské, mléčné a farmaceutické zpracování.Komponenty čerpadel, ventily, směšovací zařízení, spojovací prvky, kde potřebujete sílu a čistitelný povrch. Odolává jemným kyselinám a čisticím prostředkům při kontaktu s potravinami-. Jedno upozornění: udržujte službu pod teplotou zhruba 300 stupňů a zkontrolujte jakékoli použití agresivních dezinfekčních prostředků na bázi chloridů-při zvýšené teplotě oproti 316L nebo vyšším-možnostem slitiny.
Výroba elektřiny a těžké stroje.Oběžná kola a kotouče turbín, vodicí/těsnící/labyrintové kroužky, rotory čerpadel, ozubená kola, hřídele.
Námořní.Hřídele vrtule a kormidla, kroužky nábojů -, ale vždy s katodickou ochranou nebo povlakem a nikdy s neutěsněnými štěrbinami ve stojaté mořské vodě.
Formy a nástroje.Vložky forem a mechanické části-s vysokým opotřebením těží z tvrdosti a mírné odolnosti proti korozi.
Normy a specifikace podle formy produktu
|
Formulář produktu |
Norma |
|
Tyče, výkovky a kroužky |
ASTM A564 Typ 630, AMS 5643, EN 10250-4 |
|
Talíř, list a pás |
ASTM A693 Typ 630, AMS 5604 |
|
Deska tlakové{0}nádoby (kód) |
ASME SA693 |
|
Tyče a výkovky (letecká kvalita) |
AMS 5622 |
|
Výkovky pro tlakové aplikace |
ASTM A705 |
|
Plnicí drát |
AWS A5.9 ER630 / AMS 5825 |
|
Odlitky (ekvivalent) |
ASTM A747 CB-7Cu-1 |
|
Chirurgická nástrojová tyč/drátek |
ASTM F899 |
|
Kyselá obsluha |
NACE MR0175 / ISO 15156-3 |
|
Rozměry / tolerance (bar) |
ASTM A484 |
|
Povrch / rozměr (deska) |
ASTM A480 |
Dostupné formy a velikosti
|
Formulář |
Rozsah velikostí |
Podmínky Dodané |
Možnosti dokončení |
|
Kulatý bar |
Ø 10 – 400 mm |
Stav A, H900, H1025, H1075, H1150, H1150D |
Černé, loupané, soustružené, broušené |
|
Plochý bar |
4×13 – 90×165 mm |
Stav A, H1025, H1150 |
Jak-válcované, opracované |
|
Talíř |
Tloušťka 3 – 100 mm |
Stav A, H900, H1150 |
č. 1, 2B, mořená |
|
List |
0,5 – 3 mm, 1220×2440 / 1500×3000 |
Stav A, H1150 |
2B, BA |
|
Trubka (bezešvá / svařovaná) |
Vnější průměr Ø 6 – 219 mm |
Řešení-žíhané |
Nakládané, světlé |
|
Drát |
Ø 0,5 – 10 mm |
H900, leskle žíhaný |
Světle žíhané |
|
Výkovky (kroužky, kotouče, bloky) |
Kresleno na zakázku |
Stav A, H1150D |
Hrubé-soustružené, přesné{1}}soustružené |
Ne-standardní velikosti a střih-na-délku jsou uvedeny na vyžádání.Pokud váš výkres vyžaduje konkrétní stav stárnutí, který není uveden, sdělte nám stav na RFQ - nepředpokládejte, že je „standardní“.
Kvalita, certifikáty a sledovatelnost
Každá objednávka 17-4PH od Huitong se dodává s:
EN 10204 3.1 certifikát frézovací zkouškyna teplo a na sériové číslo - chemie, mechanické vlastnosti (tah, průtažnost, tažnost, zmenšení plochy, tvrdost), záznam tepelného -zpracování a výsledky NDE.
CS 10204 3.2 třetí-strana byla svědkem kontrolyk dispozici na vyžádání (BV, SGS, Lloyd's, TÜV, Intertek, DNV).
Chemická analýza podle ASTM A751, tažná perASTM E8, tvrdost HB/HRC, Charpy V-vrub perASTM A370kde je to požadováno.
NDE:ultrazvukové testování (ASTM A388 / EN 10228-3), magnetické-zkouška částic (ASTM A275) - martenzitická struktura činí MT plně efektivní.
Cesta tání:vzduchová-tavenina pro všeobecné použití;ESRpro ropu a plyn, ventil a námořní;VARpro jaderné, letecké a vysokocyklové komponenty kritické proti únavě (obvykle přidává zhruba 15–25 % k ceně ingotů).
Na RFQ vždy výslovně uveďte podmínku stárnutí- "17-4PH, H1025, ASTM A564 Type 630" - nejen "17-4PH." A pro kyselé služby přidejte "H1150D, NACE MR0175/ISO 15156-3, tvrdost menší nebo rovna 33 HRC ověřeno 100 % na kus."
Často kladené otázky
Co znamená 17-4PH?
17% chrom, 4% nikl, precipitační tvrzení. Formální označení je UNS S17400 / Type 630.
Je nerezová ocel 17-4PH magnetická?
Ano - za všech podmínek, včetně žíhání-roztoku, kvůli jeho martenzitické struktuře. Tím se liší od 304 a 316, které jsou při žíhání ne-magnetické. Užitečné pro magnetickou-inspekci částic; diskvalifikující pro ne-magnetické požadavky.
Je 17-4PH silnější než 316?
Podstatně. H900 poskytuje ~1170 MPa oproti 205–310 MPa pro žíhaný 316L - zhruba čtyřikrát až pětkrát. Ale 316 má molybden a mnohem lepší odolnost proti chloridové korozi. Síla upřednostňuje 17-4PH; chloridy favorit 316.
Jaký je stav H900?
Zrání při 482 stupních po dobu 1 hodiny, chlazeno vzduchem. Nejvyšší pevnost za standardních podmínek (~1 310 MPa tah, ~1 170 MPa výtěžnost, 40–47 HRC).Nepřijatelné pro kyselou službu NACE.
Jaký je rozdíl mezi H1150 a H1150D?
H1150 je jeden 4hodinový cyklus při 621 stupních. H1150D jedvojité stárnutí- dva po sobě jdoucí 4-hodinové cykly. Dvojitý cyklus vytváří stabilnější mikrostrukturu a trvale dosahuje tvrdosti pod 33 HRC, a proto je H1150D standardní volbou pro kyselé služby NACE MR0175. H1150 je přijatelná pouze případ od případu s ověřením tvrdosti-.
Jaký je limit tvrdosti NACE pro 17-4PH?
Maximálně 33 HRC. Splňuje podmínky pouze H1150D (a případ od případu -od{4}}případu H1150). Podmínky A, H900, H925, H1025, H1075 a H1100 nejsou přijatelné pro kyselé provozy.
Lze 17-4PH vytvrdit tvářením za studena?
Ne. 17-4PH vytvrzuje pouze precipitačním tepelným zpracováním (stárnutím), nikoli prací za studena. To je klíčový rozdíl od 301 nebo 17-7PH.
Jaká je maximální provozní teplota?
Asi 315 stupňů (600 stupňů F). Delší vystavení nad ním stárne-slitinu a snižuje pevnost. Tažnost klesá zhruba pod -50 stupňů, takže není vhodná pro kryogenní provoz.
Lze svařovat 17-4PH?
Ano - GTAW, GMAW a SMAW, s odpovídajícím plnivem ER630/E630, obecně bez předehřívání pod ~100 mm, interpass pod 150–177 stupňů a pře-žíhání v roztoku plus stárnutí pro kritické svary. Welded 17-4PH není obecně akceptován kódem ASME pro servis tlakových{10}nádob, proto ověřte požadavky na kód, pokud je součást opatřena kódovým razítkem.
Jaký je rozdíl mezi 17-4PH a 15-5PH?
Oba jsou martenzitické PH nerezové s podobnou pevností. 15-5PH zpřísňuje analýzu a snižuje delta ferit, zlepšuje příčnou tažnost, houževnatost a kujnost. 17-4PH má širší dostupnost napříč různými formami produktů a delší historii služeb v oblasti ropy a zemního plynu. Pro kyselé provozy potřebují oba H1150D při menším nebo rovném 33 HRC.
Jak mám obrábět 17-4PH?
Obrobitelnost je nejlepší ve stavu A. Hrubý-stroj ve stavu A s karbidovými nástroji (potažený TiAlN/AlCrN, pozitivní úhlopříčka; ~115–190 m/min pro soustružení), stárněte do cílového stavu, poté dokončete-stroj. Snižte rychlost o 20–30 % pro starý materiál a dokončete přesné prvky H900 broušením.
Vyžádejte si cenovou nabídku na plech a tyč z nerezové oceli 17-4PH
Sdělte nám formu, velikost, množství astav stárnutí(H900 / H1025 / H1150 / H1150D) a my vám potvrdíme sklad, certifikaci a dodání do 24 hodin.
📧 E-mail:market@htpipe.com
📍 Zhengzhou, Čína
Desky, tyče, plechy, trubky, dráty a výkovky 17-4PH dodáváme po celém světě s dokumentací EN 10204 3.1/3.2 a tepelným zpracováním do vámi uvedeného stavu.






